Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna
Statystyki graficzne

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie w dniu 15.11.2017 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Bukowej 1 w Wejherowie zorganizował Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem niniejszego wydarzenia była promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród osób bezrobotnych i innych osób zamierzających uruchomić indywidualną działalność gospodarczą, a także wspieranie rozwoju jednoosobowych firm i przekształcaniu się ich w mikroprzedsiębiorstwa.
Przedstawiciele takich instytucji jak: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Urząd Miasta, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Powiatowe Centrum Informacyjne o Funduszach Pożyczkowych, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie udzielali informacji związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Wśród zaproszonych gości były też dwie firmy: Fi-art oraz Oldmilitaria.pl, których powstanie było współfinansowane ze środków Urzędu Pracy w ramach jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Dzielili się oni swoimi doświadczeniami w korzystaniu ze środków publicznych przy zakładaniu firmy.
W dniu tym, również odbyła się druga edycja konkursu pn. „Dzień z życia firmy” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wejherowskiego. Uczniowie szkół przedstawili krótkie filmiki ukazujące pracę wybranych przez siebie firm. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie za film pn. „Dzień z życia Przedszkola”, drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera 
w Wejherowie za film pn. „Dzień z życia fotografa” oraz trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie za film pn. „Porąbany dzień drwala”.
Aktualność dodana przez: Karol Littwin (2017-11-23 13:16:45) , zredagowana przez: Karol Littwin (2017-11-23 13:24:59)
Data wydarzenia : 2017-11-15
Data publikacji : 2017-11-23

Galerie zdjęć

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupwejherowo.pl/wydarzenie/222/pomorski-dzien-przedsiebiorczosci