Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Rejestracja bezrobotnych » Rejestracja przez internet
Statystyki graficzne

Rejestracja przez internet


 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 listopada 2012 roku w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy od 27 maja 2013 roku oprócz osobistej rejestracji (wizyta z kompletem wymaganych dokumentów w urzędzie) można dodatkowo dokonać rejestracji w jeden z następujących sposobów:

 

1. Wypełniając elektroniczny wniosek o dokonanie rejestracji za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego:

 

a) na stronie internetowej ministra właściwego do spraw pracy (www.mpips.gov.pl),

b) na stronie interetowej elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP) (http://epuap.gov.pl/wps/portal).

 

Aby w pełni skorzystać z powyższych form rejestracji (bez konieczności wizyty w urzędzie) należy posiadać następujące narzędzia służące do weryfikacji tożsamości:

 

- profil zaufany, który można uzyskać wypełniając wniosek pod adresem:

http://epuap.gov.pl/wps/portal/E2_zalozProfil, lub

 

- bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu

 

oraz

 

- zestaw komputerowy wyposażony w skaner dokumentów, za pomocą którego wprowadzisz do systemu rejestracji przez Internet wszystkie niezbędne do zarejestrowania dokumenty (jakość musi umożliwiać ich prawidłowe odczytanie).

 

Jeżeli nie posadasz żadnego z powyższych narzędzi to musisz po uzupełnieniu danych w formlularzu karty rejestracyjnej umieszczonym na portalu służacym do rejestracji i zarejestrowaniu konta użytkownika, z dokumentem tożsamości (dowód osobisty) złożyć wizytę we właściwym ze względu na miejsce zameldowania urzędzie pracy celem weryfikacji danych osobowych.

 

Po pozytywnym zweryfikowaniu tożsamości możesz dokonaćczęściowej rejestracji przez Internet, ale z kompletem dokumentów i tak musisz udać się do urzędu w wyznaczonym przez system terminie.

Strona dodana przez: PUP Wejherowo (2013-10-08 11:18:53)
Zredagowana przez: PUP Wejherowo (2015-02-27 10:05:25)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupwejherowo.pl/strona/rejestracja-przez-internet/189