Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Informacja o zmianie przepisów dotyczących opodatkowania stypendiów
Statystyki graficzne

Informacja o zmianie przepisów dotyczących opodatkowania stypendiów

Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie informuje, iż z dniem 29-04-2017 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od stypendiów otrzymanych na podstawie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2017r. poz.864), w związku z czym nastąpiła zmiana zasad opodatkowania stypendiów. Stypendia otrzymane na podstawie w/w ustawy w okresie od 1 stycznia 2016r. do 31 grudnia 2019r. zostały zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych.

 

INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRE OTRZYMAŁY STYPENDIUM W 2016R.

 

            Osoby, które w 2016 roku otrzymały stypendium finansowane ze środków Funduszu Pracy, mogą wystąpić do właściwego miejscowo urzędu skarbowego z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w celu otrzymania zwrotu nadpłaconej kwoty. Można skorzystać z załączonego wzoru wniosku. Do wniosku należy załączyć skorygowane zeznanie podatkowe za 2016 rok.

 

INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRE OTRZYMAŁY STYPENDIUM W 2017R.

 

            Osoby, które pobrały stypendium za okres od stycznia do marca 2017 roku otrzymają zwrot podatku za ten okres przy rozliczeniu dochodu w zeznaniu podatkowym składanym za 2017 rok na podstawie rocznej informacji PIT-11.

 

            Wypłaty stypendium za miesiąc kwiecień i maj 2017 roku zostaną skorygowane przez Powiatowy Urząd Pracy, a pobrana zaliczka na podatek dochodowy zostanie zwrócona na konto lub wypłacona w banku. 

Strona dodana przez: Karol Littwin (2017-06-23 13:35:40)

Pliki do pobrania

Typ Nazwa pliku Dodano Rozmiar
Dokument docx wniosek-o-stwierdzenie-nadpłaty 2017-06-23 13.85kB POBIERZ

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupwejherowo.pl/strona/informacja-o-zmianie-przepisow-dotyczacych-opodatkowania-stypendiow/244