Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Rejestracja bezrobotnych » Dokumenty wymagane do rejestracji osób powracających z zatrudnienia w krajach UE/EOG
Statystyki graficzne

Dokumenty wymagane do rejestracji osób powracających z zatrudnienia w krajach UE/EOG

W tym przypadku osoba rejestruje się w Powiatowym Urzędzie Pracy nabywając status osoby bezrobotnej, natomiast w kwestii przyznawania prawa do zasiłku rozstrzyga Wojewódzki Urząd Pracy - Wydział Pośrednictwa Pracy. Podstawą do przyznania prawa do zasiłku jest:

 

- Druk U1(U002)

 

Są to międzynarodowe druki potwierdzające okres zatrudnienia i ubezpieczenia w krajach Unii Europejskiej i EOG. Wystawiają je urzędy zatrudnienia państwa, w którym osoba pracowała, w których zasięgu działania znajdował siędany zakład pracy (nie wystawia go pracodawca). Osoba bezrobotna sama stara się zdobyć formularz U1(U002), pomóc może jej w tym wojewódzki urząd pracy, który w imieniu tej osoby występuje do instytucji właściwej w pańśtwie z prośbą o przesłanie powyższych formularzy. W takim przypadku należy zebrać możliwie jak najwięcej dokumentów i informacji dotyczących wykonywanej pracy za granicą, w celu jak najszybszej identyfikacji pracodawcy o okresu zatrudnienia. Najczęściej wymagane dokumenty to: kontrakt, referencje, odcinki wypłat, pozwolenie na pracę, dokumenty rozliczeniowe i inne.

WUP po otrzymaniu w/w formularzy wystawia decyzję przyznającą lub odmawiającą przyznania prawa do zasiłku.

Strona dodana przez: PUP Wejherowo (2013-10-08 11:20:18)
Zredagowana przez: PUP Wejherowo (2013-11-07 10:26:39)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupwejherowo.pl/strona/dokumenty-wymagane-do-rejestracji-osob-powracajacych-z-zatrudnienia-w-krajach-ue-eog/191